31 MARCA STRACIMY 4 MIEJSCE W TABELI??

Już 8 kwietnia br. powracają rozgrywki Serie B - I. Zanim jednak wystartują zostanie rozegrane zaległe spotkanie 11 kolejki pomiędzy drużyną KS JUNAK Słocina-Rzeszów, a LKS DĄB Dąbrowa. Mecz odbędzie się wyjątkowo na sztucznym bocznym boisku "Stadionu Miejskiego" w Rzeszowie o godz. 14:00 dn. 31 marca 2018 roku, a więc w Wielką Sobotę. Jest o tyle ważne, że Dąb w przypadku chociażby remisu zepchnie nas na 5 miejsce w tabeli. Jednak jako faworyta upatrujemy naszego derbowego rywala z najbliższej kolejki 8 kwietnia br., a więc Junaka. Czemu?

1) ROSNĄCA FORMA JUNAKA: Junak przed sezonem był jednym z faworytów ligi i mimo słabego początku ostatnie mecze zaczęły przemawiać optymizmem. Forma ich była zwyżkowa o czym pod koniec tego postu.

2) SZTUCZNE BOISKO: Junak raz w tygodniu trenuje we wtorki na tym stadionie i jest przyzwyczajony do sztucznej nawierzchni. Dąb czuje się na niej fatalnie o czym świadczą ostatnie mecze z RKS: 0:1 wygrana (2016/17), 3:0 przegrana (2015/16) i 3:1 przegrana (2014/15), a także w tym sezonie, aż 8:1 przegrana na trochę innym, ale sztuczny boisku Resovii ze Staroniwą.

3) OKRES PRZYGOTOWAWCZY: Nie wiemy za bardzo o tym jak przygotowywał się Dąb, ale ze względu na srogą zimę i sytuację wielu drużyn był problem z rozgrywaniem spotkań kontrolnych na zwykłych boiskach. Junakowi było o to łatwiej. Podobnie jeżeli chodzi o treningi, gdyż sztuczne boisko w Rzeszowie było całą zimę odśnieżane.

POZOSTAŁE CIEKAWOSTKI...

Ostatnie mecze pomiędzy Junakiem, a Dębem:

2015/16 1:1 remis w Słocinie, 0:4 wygrana Junaka w Dąbrowie,

2014/15 1:3 wygrana Dębu w Słocinie, 1:2 wygrana Junaka w Dąbrowie.

Ostatnie 3 mecze ligowe ww. drużyn (od ostatnich spotkań):

JUNAK: wygrana 3:1 z Rudnianką (u siebie, lecz w Rudnej Małej w ramach 5 kolejki rozegrany po ostatniej kolejce), wygrana 0:4 z Rudzikiem (na wyjeździe), przegrana 1:2 z Plantatorem (u siebie).

DĄB: wygrana 3:0 ze Stobierna-Krzywą (u siebie), wygrana 1:2 z Białą (na wyjeździe) i wygrana 1:0 z Trzcianką (u siebie).

Autor: Jacinto