SKUTECZNY LIDER.

Świlczanka - RKS Rzeszów 5:1 (2:1)

BRAMKI: 1-0 w 8 min, 2-0 w 36 min, 2-1 w 37 min Norbert PISZ (asysta: Marek GAC),

3-1 w 60 min, 4-1 w 85 min, 5-1 w 90 min

STRZAŁY: 17-8 (1 poł: 10-4, 2 poł: 7-4)

STRZAŁY CELNE: 6:4 (1 poł: 3-2, 2 poł: 3-2)

POSIADANIE PIŁKI: 57%-43%

Po raz kolejny w 18 osobowym składzie... tym razem na wyjeździe. 1:2 do połowy.

Na mecz przyjechaliśmy mimu kilku kontuzji czołowych zawodników w 18 osobowym składzie. Niestety zbyt ambitnie rozpoczęliśmy to spotkanie grając wysoko linią obrony i pressingiem na połowie rywala. Świlczanka szybko to wykorzystała grając piłki "na dobieg" do swoich szybkich zawodników.  Po akcji lewym skrzydłem strzelili gola na 1:0.  Kilka minut wcześniej nasza drużyna mogła prowadzić, gdyby sędzie niesłusznie nie gwizdnął spalonego dla wychodzącego na czystą pozycję naszego zawodnika. Dalsza część spotkania to przede wszystkim niecelne strzały (aż 7) zawodników Świlczanki z czego większość strzałów było oddawanych z rzutów wolnych. Taką taktykę przyjął sobie nasz rywal, czyli prowokować nas do faulu przy naszym polu karnym. Większość fauli było na krzyk, ale trudno tak sędziowie reagują. Jedynie 3 strzały oddane w światło bramki. Skuteczność tego była dobra, bo udało im się strzelić 2 gole (1 z wolnego).

Skuteczność Świlczanki - 3 celne strzały, 3 gole. Chęć podjęcia ryzyka w końcówce spotkania - z 1:3 w 1:5 w ostatnich 5 minutach.

Czuliśmy po 1szej połowie, że rywal nie jest jakiś diametralnie mocniejszy od nas i że jest szansa przynajmniej zremisować. Wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie chciał szybko strzelić bramkę. Niestety nic z tych rzeczy. Dobrze broniliśmy się do 60 min. Niefortunnie spowodowany rożny, szybkie jego rozegranie, nie pokrycie wszystkich zawodników i po zgraniu piłki na skraj pola karnego zawodnik Świlczanki mierzonym strzałem strzelił na 3:1 - niestety był to kluczowy moment meczu. Po tej sytuacji drużyna ze Świlczy oddała nam inicjatywę. Ponownie narzuciliśmy na nich swój pressing. Wydawało się jakby nasz przeciwnik opadał z sił. 20 min przed końcem wprowadzamy 2go napastnika chcąc wykorzystać dobry moment naszej gry. Ponownie wychodzimy wysoko obroną... kontry Świlczanki są nieskuteczne. Niestety 5 min przed końcem po jednej z nich środkiem pola przy strzale z 25 m z dystansu Świlczanka prowadzi 4:1. Mimo tego stanu rzeczy nie cofamy się pod swoją bramkę i po kolejnej kontrze tracimy gola na 5:1 w 90 min spotkania. Ogólnie zespół ze Świlczy oddał 3 celne strzały i 3 gole. Poza światło bramki piłka leciała też 3 razy.

Świlczanka napisała uczciwą relację z tego meczu na swojej stronie oczywiście opisując swoją grę. Mimo wszystko widać było nie był to dla nich łatwy mecz, a z 6 celnych strzałów wcale, aż taki wyższy wynik nie mógł być. Mogliśmy się bronić przy 1:3. Podjęliśmy ryzyko - tak bywa. 4 z 5 bramek Świlczanki padły po naszej odważnej grze i wysuniętej obronie, a 1 gol z wolnego. Z całym szacunkiem i sympatią dla drużyny Świlczy spodziewaliśmy się trudniejszego meczu. Jeżeli za tydzień Rudzik będzie mądrze się bronił i kontratakował to może wygrać to spotkanie. Nad atakiem pozycyjnym muszą z pewnoscią popracować, bo wystarczy trochę pressingu i stwarza im to problem.

RELACJA MINUTA PO MINUCIE Z MECZU:

1 POŁOWA:

3 min - rzut rożny dla Świlczanki

4 min - nieprawidłowo zagwizdany spalony przes sędziego do Maćka Dudy na czystej pozycji

5 min - rzut wolny dla Świlczanki (celny - strzał w mur, ale w światło bramki)

7 min - strzał niecelny Świlczanki

8 min - GOL dla Świlczanki 1:0

9 min - strzał niecelny dla Świlczanki

12 min - strzał celny dla RKS

17 min - strzał niecelny dla RKS

19 min - rzut wolny dla Świlczanki (niecelny)

24 min - strzał niecelny dla Świlczanki

30 min - strzał niecelny dla Świlczanki

33 min - strzał niecelny dla RKS

36 min - GOL dla Świlczanki 2:0 (z rzutu wolnego)

37 min - GOL dla RKS 2:1 (Norbert Pisz z ostrego konta z prawej strony... po raz kolejny szybko odpowiadamy na gola w kluczowym momencie)

40 min - rzut wolny dla Świlczanki (niecelny)

41 min - żółta kartka J. Czerkowicz (stanie za blisko wznowienia akcji przez Świlczankę)

42 min - zawodnik Świlczanki na spalonym

45 min - rzut wolny dla Świlczanki (niecelny)

2 POŁOWA:

49 min - strzał niecelny dla Świlczanki

50 min - strzał niecelny dla RKS

58 min - strzał niecelny dla Świlczanki

60 min - GOL 3:1 dla Świlczanki

68 min - strzał celny dla RKS

70 min - strzał niecelny dla Świlczanki

76 min - strzał niecelny dla Świlczanki

80 min - strzał celny dla RKS

82 min - rzut wolny dla RKS (niecelny)

85 min - GOL dla Świlczanki, 4:1

90 min - GOL dla Świlczanki, 5:1