DERBOWA EGZEKUCJA JUNAKA. Nauka pokory dla Klubu ze Słociny?

W mocno osłabionym składzie i bez podstawowego bramkarza pewna wygrana (4:0) w derbowym meczu z Junakiem. Można przyznać to był najniższy wymiar kary. Większość sytuacji przeciwnika nie sprawiło nam większego zagrożenia. Natomiast parę razy Junak uratowała poprzeczka lub bramkarz.

STATYSTYKI MECZU:

RKS RZESZÓW : JUNAK RZESZÓW
STRZAŁY: 15:8 (1 poł 7:5, 2 poł 8:3)
STRZAŁY CELNE: 10:6 (1 poł 4:3, 2 poł 6:3)
POSIADANIE PIŁKI: 55%-45%

Szybkie narzucenie własnego stylu gry daje prowadzenie 3:0 do przerwy. Dobicie przeciwnika w 3 ostatnich minutach.

Wiele kontuzji w zespole oraz wznowienie treningów w październiku przez część zawodników wymusiło zaryzykowanie nowego ustawienia zespołu, przede wszystkim w defensywie oraz zmianą sposobu gry. Ponadto zmiana na pozycji 1szego bramkarza była kolejnym ryzykiem. Ryzyko jednak opłaciło się! Zawodnicy doskonale dostosowali się do uwag Trenera o sposobie gry przeciwnika i własnym sposobie gry na to spotkanie. Skutkowało to wieloma groźnymi sytuacjami dla obrońców i bramkarza Junaka. W wielu sytuacjach ratował ich sędzia (czasem słusznie, ale czasem niesłusznie). Drużyna ze Słociny nie potrafiła jednak całe spotkanie wyciągnąć wniosków (powinno być to wstydliwe dla tak doświadczonego zespołu). Trzeba jednak szczerze przyznać, że pierwsze minuty były wyrównane dla obu zespołów. Były to ostatnie minuty takiego stanu rzeczy. Pierwszy raz naprawdę z pełną odpowiedzialność można stwierdzić, że większość część spotkania byliśmy zespołem lepszym pod każdym względem: wyniku, statystyk, zespołowo, indywidualnie (technicznie) i szybkościowo. Całe spotkanie akcje przeciwnika były pacyfikowane. Przeciwstawialiśmy szybkie kontry i utrzymanie się przy piłce. Nasza drużyna dość szybko zauważyła, że nasi napastnicy mają szybkościową przewagę nad słabą i wolną obroną Junaka. Wiele posyłanych do nich piłek było olbrzymim zagrożeniem. Nie ograniczaliśmy się tylko do tego. Łatwo wychodziła też nam gra skrzydła, a w środku pola skutecznie udawało nam się utrzymywać piłkę. Jesteśmy zdziwieni czy to drużyna ze Słocina pokazała taki słaby opór czy to my swój upór i wreszcie nasza gra zaskoczyła pokazując potencjał tej drużyny. Bramki padały w 16, 40 i 43 minucie spotkania. Na 1:0 strzelał Maciej Duda po asyście Jacka Czerkowicza (prostopadłe podanie), 2:0 Paweł Grzywacz po indywidualnej akcji i dograniu z boku Norberta Pisza, 3:0 Maciej Duda po lekko krosowej piłce Marka Gaca, 4:0 Maciej Duda po zejściu w środek boiska i podaniu przez Norberta Pisza. Warto odnotować też słupek na początku spotkania, słupek w ostatniej minucie 1szej połowy, poprzeczkę w końcówce spotkania i nieuznanej prawidłowo strzelonej bramce w 91 min. Ostatnie 5 minut 1szej połowy i pierwsze 5 minut 2giej połowy to, aż 6 pod rząd naszych strzałów z czego 5 celnych i 2 bramki!

SKANDALICZNE ZACHOWANIE NIE MOGĄCYCH POGODZIĆ SIĘ Z PORAŻKĄ ZAWODNIKÓW ZE SŁOCINY:

5 minut przed końcem spotkania skandalicznie zachował się zawodnik Junaka: ALEKSANDRA MURIASA, który nie mając żadnej szansy w skutecznym odbiorze piłki, ryzykując spowodowanie dużego uszczerbku na zdrowiu naszego zawodnika (o faulu nie wspomnimy) Marka Gaca powalił go na ziemię. Marek rozpędzony rajdem lewą stroną został chamsko i nieodpowiedzialnie kopnięty w nogi. Przy wyniku 0:4, kilka minut przed końcem taki zachowanie jest niepoważne. Te ostatnie minuty to kilka błędów poprawnie prowadzącego zawody sędziego. Sędzia odgwizdał faul, ale niestety mimo wielkiego bólu nasz (nasi) zawodnik nie krzyczał 5 minut z bólu i głośno jak nasi przeciwnicy. Zachował się jak człowiek w afekcie, któremu ktoś wyrządził krzywdę i tylko szczęście sprawiło, że nie skończyło się to czymś gorszy. Nasz zawodnik, który jest bardzo opanowaną osobą odepchnął rywala. Ten padł na ziemię. Sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Trudne do zrozumienia dlaczego sędzia nie dał nawet kartki zawodnikowi ze Słociny? CZY NIEMĘSKIE WYCIE Z BÓLU MA BYĆ WYZNACZNIKIEM TEGO JAK GROŹNY JEST FAUL? Skandalicznie zachował się też działacz i piłkarz drużyny ze Słociny KAMIL PODGÓRSKI celowo odpychając naszego zawodnika po tej reakcji, który jednak nie upadł jak jego wcześniejszy agresor. SĘDZIA W TYM MOMENCIE POWINIEN POKAZAĆ 3 CZERWONE KARTKI (2 JUNAKOWI) CO W KONSEKWENCJI SPRAWIŁOBY, ŻE GRALIBYŚMY 10 NA 8. Po ostatnim gwizdku trudno było też liczyć na sportowe zachowanie ze strony naszego rywala - podarnie ręki zawodników i pogratulowanie trenera lub działaczy.

Niestety jeżeli dalej piłka nożna ma iść w takim kierunku, że celowo lub nieodpowiedzialnie faulujący może liczyć na pomyłkę sędziego, a osoba będąca lepsza piłkarsko i chcąca grać piłką może zapłacić za to zdrowiem i zostać wykluczona na kilka spotkań za ludzką emocjonalną reakcję - TO ZE SPORTEM NIE MA TO NIC WSPÓLNEGO!

JAK KTOŚ DOCZYTAŁ DO TEJ PORY TO PONIŻEJ RELACJA ZE SPOTKANIA MINUTA PO MINUCIE:

I połowa:

5 min - strzał niecelny RKS (słupek Marek Gac)

9 min - strzał celny JUNAK

12 min - strzał niecelny RKS

16 min - GOL na 1:0 dla RKS (Maciej Duda)

17 min - strzał celny JUNAK

23 min - strzał niecelny JUNAK

25 min - strzał celny RKS

33 min - rzut wolny: strzał niecelny JUNAK

38 min - strzał celny (po rożnym) JUNAK

40 min - GOL na 2:0 dla RKS (Paweł Grzywacz)

43 min - GOL na 3:0 dla RKS (Maciej Duda)

45 min - strzał niecelny (słupek) RKS

II połowa (wśród kibiców ze Słociny słychać było, że wygrają 4:3, ale jak pokazał najbliższy kwadrans to nam bardziej zależało na podwyższeniu wyniku):

47 min - strzał celny RKS

48 min - strzał celny RKS

49 min - strzał celny RKS (6 oddany strzał pod rząd przez naszą drużynę, 5 celny)

51 min - strzał celny JUNAK

53 min - Junak gra w 10ciu po czerwonej kartce (2 żółte za typowy w tym meczu kolejny faul na Tomku Harbuzie)

56 min - strzał celny RKS

57 min - strzał celny RKS

61 min - GOL na 4:0 dla RKS (hattrick: Maciej Duda)

65 min - strzał niecelny RKS

79 min - strzał celny JUNAK (obrona zawodnika RKS z pod bramki)

82 min - strzał niecelny RKS (poprzeczka Dominik Kotlarczyk)

88 min - strzał celny JUNAK

91 min - nieprawidłowo nieuznana bramka dla RKS