DERBY: Rzeszowscy "GROBARI" vs Rzeszowskie "LWY"!

KS JUNAK Słocina-Rzeszów vs RKS Rzeszów, Stadion Miejski przy Hetmańskiej 69 (boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią), godz. 14:00, dn. 08.04.2018 r. - mecz wyjazdowy wyjątkowo na "naszym" boisku.

O CELACH:

Wzmocnieni 9 zawodnikami wznawiamy rozgrywki Rzeszowskiej Serie B. Z podstawowych zawodników ubył tylko 1 zawodnik do Nowej Wsi. Prezes Klubu zrobił wszystko, aby drużyna była jak najmocniejsza, gdyż mamy tego świadomość, że większość zespołów podejdzie w tej rundzie do nas z respektem. Liczymy w tym sezonie na co najmniej utrzymanie obecnej pozycji (4tej). Będzie o to trudno tak samo jak i o awans. Do zajmującego 9 miejsce Junaka mamy jedynie 5 pkt przewagi. Do trzeciej Staroniwy 5 pkt straty, a do pozycji nr 2, czyli Piasta, aż 10 pkt straty. Większość drużyn z powodu srogiej i długiej zimy miało problem z przygotowaniami, a co za tym idzie będzie im trudno urwać punkty czołówce.

O MECZU:

Nadałem przydomek "Grobari" naszemu przeciwnikowi ze Słociny nie z lekceważenia, a z szacunku. Taki przydomek (w języku serbskim) nosi Partizan Belgrad, a oznacza "Grabarze". Nasunął mi się on jakiś czas temu. Wieloletni Prezesi Junaka mają zakład pogrzebowy, a jadąc na boisko w Słocinie mija się cmentarz. Przechodząc jednak do sedna...

Dotychczasowe statystyki to 2 wygrane RKS'u i 3 wygrane JUNAK'a przy golach 10:9.

Sezon 2017/18 3:0 (u siebie), Sezon 2015/16 2:3 (u siebie), 0:2 (w Słocinie), Sezon 2015/16 4:0 (u siebie), 1:4 (w Słocinie). A więc na sztucznym boisku stali byliśmy bezkonkurencyjni, gdyż wygraliśmy 3 mecze i 1 przegraliśmy, gole 9:3.

Co do formy obydwu drużyn to jest to passa 3 wygranych ostatnich meczy z obu stron!

JUNAK (gole 11:2): 4:1 (u siebie) Dąb, 3:1 (u siebie w Rudnej Małej) Rudnianka, 4:0 (na wyjeździe) z Rudzikiem.

RKS (gole: 12:6): 5:4 (na wyjeździe) ze Stobierną, 4:1 (u siebie) z Białą, 3:1 (u siebie) z Trzcianką.

Jak więc widać obydwie drużyny mają formę rosnącą. Logika mówi, że będzie trudny mecz i wynik koło remisu, a serce, że będzie pewna wygrana 2-3 bramkami. Jak będzie? Dowiemy się w niedziele o godz. 14:00, a w zasadzie po zakończeniu spotkania ok. g. 16!

Jacinto