Ilość czerwonych kartek 1 : 0

Ilość ogólna fauli: przewaga Tytana

Ilość wolnych: 3:5

Ilość rzutów rożnych: przewaga RKS

Rozegraliśmy kolejny dobry mecz w naszym wykonaniu z bardzo skupionym na defensywie i zmotywowanym przeciwnikiem. Naszej drużynie także nie zabrakło ambicji, ale bardziej skupialiśmy się na swojej grze, a drużyna Tytana jedynie na przeszkadzaniu nam w niej. Praktycznie przez cały mecz nasz rywal był w głębokiej defensywie, a ich nieliczne kontrataki były tylko efektem naszej chęci zwycięstwa i otwartej gry. Bardzo trudno było wygrać z tak murującą dostępu do swojej bramki drużyną więc, gdzie nie da się wygrać to trzeba było zremisować. Na stronie naszego przeciwnika pisze o wyrównanej grze i sprawiedliwym wyniku. Jeżeli chodzi o zaangażowanie z obu stron to można wskazać na remis. Jeżeli natomiast chodzi o to jak wyglądała gra i statystyki to Tytan był tylko dla nas tłem w 1 połowie. Mimo bycia w cieniu potrafili zagrać długą przekątną piłkę na głowę swojego napastnika, który wygrywając piłkę z niższym od siebie naszym obrońcą wpakował ją do siatki. Nie był to jakiś przemyślany atak Tytana. Pierwsza połowa to także duża ilość faulów na naszych zawodnikach. Podsumowując przeważaliśmy kulturą i sposobem gry, lepszym wyszkoleniem technicznym, ale przegrywaliśmy. Nie pomogła duża ilość podań i nie pomogły też szarże naszym pomocników jak np. Tomek Harbuz momentami z 3-4 przeciwnikami na plecach. Podobnie było też w przypadku Jacka Czerkowicza, gdy kiwał się nie tracąc piłki z 4-5 zawodnikami drużyny przeciwnej. Na drugą połowę wyszliśmy z nastawieniem, aby używać prostszych środków co skutkowało mniejszym posiadaniem piłki. Mimo tego byliśmy stroną przeważającą, chociaż już tak niewyraźnie.

Trzeba podkreślić, że to już drugie spotkanie w którym nie straciliśmy punktów tracąc zaledwie 1 bramkę. Ogólnie w przypadku straconych bramek zajmujemy 6 miejsce w lidze. Jeżeli natomiast chodzi o punkty awansowaliśmy z 9 na 8 pozycję przeskakując rywala zza między Zimowit Rzeszów. W żadnym spotkaniu tego sezonu nie byliśmy poniżej 9 miejsca, a nasz wynik nie był najgorszym w żadnej kolejce. Ponadto prawdopodobnie jesteśmy najczyściej grającą drużyną. W 5 spotkaniach zgromadziliśmy zaledwie 5 żółtych kartek w 2 meczach z Białą i Victorią nie łapiąc żadnej. To także świadczy o tym, że cały czas chcemy kreować grę, a nie w niej przeszkadzać. Było to już 5 z rzędu spotkanie w którym wystąpiło 9-11 najlepszych zawodników z jakich można było skorzystać. Na ławce rezerwowych po raz kolejny zasiadło dużo osób, tym razem 5 osób. Ogólnie w drużynie w całym sezonie wystąpiło 25 osób. Dzięki czemu widać progres w grze i coraz lepsze wyniki. Praktycznie zgrywanie najlepszej 11tki zaczęło się dopiero od 1 kolejki, gdyż Puchar Polski został potraktowany jako sprawdzian dla osób aspirujących do gry w 1szym składzie.

Ps. Dziękujemy Barowi "SIÓDEMKA" przy ul. Pelczara w Rzeszowie za nagrodę dla zaowdników za ambitny mecz.

RELACJA ZE SPOTKANIA MINUTA PO MINUCIE:

4 min – strzał niecelny RKS

4 min – „dobitka” i strzał celny RKS

7 min – strzał niecelny RKS

10 min – strzał niecelny RKS

13 min – strzał celny RKS, parada bramkarza

14 min – strzał celny TYTAN, parada bramkarza

15 min – strzał celny RKS, parada bramkarza

20 min – strzał niecelny TYTAN

23 min – żółta kartka RKS, Tomasz Filiks "Nierozważny atak na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji"

24 min – rzut wolny dla TYTAN, strzał niecelny

26 min – strzał niecelny RKS

28 min – strzał niecelny RKS

30 min – rzut wolny dla RKS, strzał niecelny

31 min – GOL dla TYTAN

35 min – rzut wolny dla RKS, strzał w poprzeczkę Jacek Czerkowicz

38 min – strzał niecelny RKS

44 min – rzut wolny dla RKS, strzał celny

// Jak widać z przebiegu spotkania staraliśmy się wchodzić w pole karne przeciwnika, ale byliśmy albo faulowani co skutkowało rzutami rożnymi, albo piłka była wybijana na rożne i auty. Przy tak bardzo cofniętej obronie nie było też wyjścia i należało oddawać dużo strzałów, przeważnie z 10-25 metra //

STATYSTYKI I POŁ:

Posiadanie piłki - 30/35% : 65/70%
Strzały - 4 : 12

Strzały celne - 2 : 3

47 min – strzał celny TYTAN, parada bramkarza

48 min – strzał niecelny TYTAN

51 min – strzał niecelny RKS

53 min – rzut wolny dla TYTAN, strzał celny, parada bramkarza

55 min – GOL dla RKS, po rzucie wolnym wykonanym z prawej strony przez Tomka Harbuza piłka mija obrońców Tytan, Jacka Czerkowicza i ląduje na głowie Macieja Dudy, który pewnie kieruje piłkę w stronę bramki z bliskiej odległości

57 min – czerwona kartka TYTAN, Dariusz Nowak "Okrzyk do kibiców: 'I co się ku... śmiejesz pe...' "

60 min – żółta kartka TYTAN, K. Zięba "Nierozważny atak na nogi przeciwnika, przerwanie korzystnej akcji"

61 min – rzut wolny dla RKS, strzał niecelny, parada bramkarza

61 min – strzał celny RKS, parada bramkarza

73 min – strzał niecelny RKS

75 min – żółta kartka TYTAN, Łukasz Ziomek "Przerwanie przeciwnikom możliwości kontynuowania korzystnej akcji poprzez złapanie przeciwnika za koszulkę"

80 min – rzut wolny TYTAN, strzał niecelny

81 min – strzał niecelny RKS

82 min – strzał celny TYTAN

83 min – strzał niecelny RKS

86 min – strzał celny RKS, parada bramkarza – piękny strzał z woleja Maćka Dudy w okienko bramki, bramkarz dobrze ustawiony obronił. Piłka zagrana z pomocy została odegrana głową od Mateusza Zembronia na klatkę Maćka, a on mocnym strzałem niestety nie zdołał dać nam 3 pkt w tym meczu.

87 min – rzut wolny dla RKS, strzał celny, parada bramkarza po strzale Dominika Kotlarczyka

88 min – strzał niecelny dla RKS

89 min – strzał niecelny dla RKS

90 min – strzał niecelny dla RKS

91 min – strzał niecelny dla RKS

92 min – żółta kartka TYTAN, Piotr Rogowski "Przerwanie przeciwnikom możliwości kontynuowania korzystnej akcji poprzez podstawienie nogi przeciwnikowi"

93 min – strzał celny RKS

//Jak widać po opisie Tytan dalej był cofnięty. Z pewnością w ilości oddanych strzałów dalej dominowaliśmy znacznie. Przy piłce również, ale nie już tak jak w 1 połowie. Nieliczne kontrataki Tytana były spowodowane graniem wysoko obroną i dużym ryzykiem w naszej grze i chęcią zgarnięcia 3 pkt. Trzeba przyznać Trener Tytana też chciał przechylić szalę na swoją stronę zmieniając obrońce na napastnika. Nikt nie chciał zejść z boiska przegrany. Jak pokazuje strzał z 86 min i w ostatnich paru minutach ilość strzałów to RKS był bliżej zwycięstwa. //